НОБЕЛІВСЬКА ЛАУРЕАТКА ОЛЕКСАНДРА МАТВІЙЧУК ПРИЄДНАЛАСЯ ДО
ФОНДУ 2402
Правозахисниця та Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук приєдналася до Фонду 2402, який популяризує безпекові норми, оцінку ризиків та самодопомогу як базові знання для суспільства в Україні та світі, в якості членкині Консультаційної Ради.
Олександра Матвійчук - українська правозахисниця, очолює правозахисну організацію "Центр громадянських свобод", а також координує роботу ініціативної групи "Євромайдан SOS".

Діяльність Центру громадянських свобод спрямована на захист прав людини та встановлення демократії в Україні. Після початку російського вторгнення у лютому 2022 року Матвійчук разом з іншими організаціями створила ініціативу "Трибунал для Путіна" з метою документування міжнародних злочинів за Римським статутом Міжнародного кримінального суду в усіх регіонах України, які стали об'єктами атак Росії.
З початку повномасштабного вторгнення Фонд 2402 надає бронежилети, каски і тактичні аптечки, засоби комунікації та проводить HEFAT тренінги з безпеки для журналістів, які працюють в небезпечному середовищі. Фонд 2402 вже навчив та спорядив засобами безпеки близько 500 осіб.
«Свобода, у тому числі свобода слова, на мій погляд, – це основа демократії. Однак, ні свобода, ні гарантований захист прав людини не є даністю. Кожен з нас – правозахисники, журналісти, політики, громадяни щодня роблять вибір, від якого залежить наше спільне майбутнє. І наша роль нині, зробити все, аби наше майбутнє було безпечним, демократичним і українським»,
- каже Олександра Матвійчук про свій вибір доєднатися до Консультаційної ради Фонду 2402.
У жовтні 2023 року Фонд 2402 заявив, що розширює діяльність і відтепер допомагатиме не тільки журналістам, а й всім, хто працює у зоні воєнних дій (у тому числі, у місцях влучання летальної зброї) та прифронтових областях. Фонд надаватиме підтримку представникам гуманітарних організацій, документаторам воєнних злочинів, правозахисникам та волонтерам. Для цього буде розширена програма навчальних тренінгів.

Головна ціль Фонду 2402 на майбутній рік – навчити виживанню у складних умовах і зробити знання і навички з безпеки базовою цінністю для кожного, хто живе і працює в Україні. Тому планується тренувати щонайменше 100 осіб на місяць, від 1200 осіб на рік.
Окрім Олександри Матвійчук до Консультаційної Ради Фонду 2402 входять: співзасновниця центру Superhumans Ольга Руднєва, режисер та документаліст, лауреат Пулітцерівської премії Мстислав Чернов, українська журналістка та головна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна, заступниця директора з надзвичайних ситуацій у Комітеті захисту журналістів (CPJ) Керрі Патерсон, виконавча директорка ACOS Alliance Елізабет Кантенис, засновник компанії Saint Javelin Крістіан Борис.