ФОНД 2402 РОЗШИРЮЄТЬСЯ: ТЕПЕР НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ
Ми навчаємо, як вижити у ворожому середовищі і
не здаватися в критичних ситуаціях
Фонд 2402 розширює діяльність і відтепер допомагатиме не тільки журналістам, а й всім, хто працює у зоні воєнних дій (у тому числі – у місцях влучання летальної зброї) та прифронтових областях, в тому числі представникам гуманітарних організацій, документаторам воєнних злочинів, правозахисникам та волонтерам. Для цього буде розширена навчальна програма і пул тренерів.
Головна ціль Фонду 2402 на майбутній рік –
навчити виживанню у складних умовах і зробити знання і навички з безпеки базовою цінністю для кожного, хто живе і працює в Україні. Ми плануємо тренувати щонайменше 100 осіб на місяць,
від 1200 осіб на рік.
ЩО МИ РОБИМО?
З початку повномасштабного вторгнення Фонд 2402 роздає бронежилети, каски і тактичні аптечки, засоби комунікації та проводить HEFAT тренінги з безпеки для журналістів, які працюють в небезпечному середовищі. Теоретичні і практичні знання, викладені в курсі, допомагають врятувати життя собі та людям навколо у випадку екстремальної ситуації. Ми вже навчили і спорядили засобами безпеки біля 500 представників преси.

Кожен, хто проходить навчання, отримує сертифікати - це документ, якому довіряють великі міжнародні страхові компанії і працедавці.

Тренінги фонду 2402 є екологічно чистими: ми приєдналися до ініціатив UNEP та One Planet Sustainable Tourism Programme щодо обмеження одноразового пластику та відповідального використання води.

Фонд 2402 є перевіреним членом ACOS Alliance - глобальної коаліції з понад 150 новинних організацій, журналістських асоціацій та громадських организацій, які працюють разом, щоб відстоювати безпечні та відповідальні журналістські практики.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ?
Фонд 2402 продовжує розвивати програму для журналістів, і буде поглиблювати її та додавати нові напрямки. В той же час, ми розширяємо коло тих, хто може скористатися можливостями фонду. Відтепер ще більше людей з різних сфер зможуть проходити тренінги і отримувати захисне спорядження.
НА ЯКИХ УМОВАХ МОЖНА ЩОСЬ ОТРИМАТИ У
ФОНДІ 2402?

Для представників неприбуткових і неурядових організацій в Україні ми надаємо тренінги, захисне спорядження та інші послуги на безоплатних умовах.

Фонд 2402 є незалежним і повністю покладається на пожертви від корпорацій, трастів, фондів та приватних осіб. Наразі він є частиною програмної діяльності неурядової організації Daily Humanity, Данія. Фонд був заснований журналістами Катериною Сергацковою та Романом Степановичем у лютому 2022 року.