Дорогі колеги, ми пишаємося вашою відданістю справі, сміливістю і витримкою. Для нас честь захищати, допомагати та підтримувати вас у найскладнішому та найважливішому – висвітленні правди про війну в Україні для всього світу. Ми робили це з 2022, робимо в 2023 і продовжимо це робити, доки буде потреба.

А поки, з нагоди Дня Журналіста, звітуємо про діяльність Фонду 2402 за перші 5 місяців цього року.
СТВОРИЛИ КОНСУЛЬТАЦІЙНУ РАДУ ФОНДУ 2402, ЯКА ВЖЕ ДОПОМАГАЄ РОЗВИТКУ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМКІВ ТА ЗБІЛЬШЕННЮ ЕФЕКТИВНОЇ, ПРОФЕСІЙНОЇ ДОПОМОГИ ЖУРНАЛІСТАМ В УКРАЇНІ.

Члени Ради Елізабет Кантенис (Elisabeth Cantenys), Крістіан Борис (Christian Borys), Ангеліна Карякіна, Мстислав Чернов, Ольга Руднева та Керрі Патерсон (Kerry Paterson) — блискучі професіонали своєї справи - консультують, дають експертну оцінку та професійні поради щодо різних напрямків роботи Фонду. Завдяки унікальному досвіду кожного з членів Ради і плодотворній співпраці з командою Фонду, ми вже працюємо над конкретними шляхами вирішення проблеми безпеки журналістів і новими проектами, що покликані підтримати українських медійників.
ПРОВЕЛИ ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ БЕЗКОШТОВНИЙ ОНЛАЙН ВОРКШОП ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТА З КОРПОРАТИВНОЇ БЕЗПЕКИ THE NEW YORK TIMES ДЖЕЙСОНА РАЙХА ДЛЯ РЕДАКТОРІВ УКРАЇНСЬКИХ НЬЮЗ-РУМІВ ВІД ФОНДУ 2402 ТА ACOS ALLIANCE.

Слухачі воркшопу озброїлися перевіреними на практиці методами підготовки команди до відрядження у вороже середовище, екстреної комунікації з журналістами під час виконання редакційного завдання та контролю можливої критичної ситуації, в якій може опинитися команда. Отримали безпековий чек-лист, розроблений Фондом 2402 спільно з ACOS Alliance під українські умови.
РОЗРОБИЛИ КОНТРОЛЬНИЙ СПИСОК БЕЗПЕКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ РЕДАКЦІЙ СПІЛЬНО З ACOS ALLIANCE.

Це чекліст, який допоможе редакторам ньюзрумів, журналістам і фрілансерам переконатися, що вони врахували та узгодили всі можливі ризики, пов'язані з безпекою перед відрядженням у зону бойових дій. Цей практичний інструмент, розроблений спільно з професіоналами в галузі безпеки та журналістами-фрілансерами, має стати одним з обов'язкових етапів підготовки до виконання завдання в небезпечних умовах.

Чекліст можна завантажити тут.

ПРОВЕЛИ HEFAT ТРЕНІНГ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ, ЯКІПРАЦЮЮТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ.

Забезпечили тридцять українських фото і відеожурналістів, репортерів, фіксерів і редакторів суперукомплекторваними тактичними аптечками; навчили наданню першої домедичної допомоги собі та колезі, евакуації з-під обстрілів, показали, як розрізняти види мін і уникати їх. Після проходження тренінгу медійники правильно оцінюватимуть ризики перед відрядженням у зону бовових дій та надійно захищатимуть важливу інформацію на цифрових носіях.
ЗАПУСТИЛИ ПРАКТИЧНИЙ ВІДЕОКУРС З ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ ТА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ, ЯКИЙ ОХОПИВ БІЛЬШЕ 3 000 000 ГЛЯДАЧІВ І ЗІБРАВ БІЛЬШЕ 800 000 ПЕРЕГЛЯДІВ НА YOUTUBE ТА В СОЦМЕРЕЖАХ ФОНДУ.

Cтворюючи курс за стандартами комітету Tactical Сombat Сasualty Сare Міністерства Оборони США разом із тренерами MotoHelp ми розуміли, що ці рекомендації допоможуть зберегти життя медійникам і їхнім колегам, які працюють в зоні бойових дій. А кількість переглядів і масштаб охоплення відео ще раз підтверджують необхідність і потребу в навчанні з домедичної допомоги та виживанню в бойових умовах.

14 відеоуроків, що є продовженням HEFAT тренінгів, які щомісячно проводять тренери Фонду 2402 і створені за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine, доступні на YouTube.


ЗНЯЛИ СЕРІЮ ВІДЕО-РОЗПАКОВОК АВТОМОБІЛЬНИХ АПТЕЧОК РАЗОМ ІЗ НАШИМИ ТРЕНЕРАМИ З ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ – ІНСТРУКТОРАМИ MOTOHELP.

Ще один новий відео проект від Фонду 2402 – це заклик до відповідального ставлення щодо особистої безпеки та безпеки тих, хто поряд, в той час, коли ймовірність поранень і травм висока як ніколи. У серії з п'яти відео ми покажемо, що знаходиться в укомплектованих авто-аптечках, які можна купити в супермаркеті, та чи допоможе це надати першу домедичну допомогу постраждалому. Спойлер: ні!

Тому ми також розкажемо, як зібрати правильну «робочу» автомобільну аптечку, що в ній має бути обов'язково та в яких критичних ситуаціях застосовується кожна її складова. Розпаковки виходитимуть щочетверга на YouTube-каналі Фонду 2402.

ПЕРЕДАЛИ НОВИЙ БЕЗШУМНИЙ ДИЗЕЛЬНИЙ ГЕНЕРАТОР НА 10КВТ РЕДАКЦІЇ ВИДАННЯ "АПОСТРОФ".

Завдяки нашим друзям Saint Javelin, які допомогли з генератором, колеги з "Апострофу" отримали особисте безперебійне живлення під час тотального блекауту, а робота редакції – автономність від екстрених і планових відключень електроенергії.
ПЕРЕДАЛИ УКРАЇНСЬКИМ ЖУРНАЛІСТАМ БІЛЬШЕ 30 КОМПЛЕКТІВ БРОНЕЖИЛЕТІВ І ШОЛОМІВ, БЛИЗЬКО 50 СУПЕРУКОМПЛЕКТОВАНИХ АПТЕЧОК.

А також павер-банки, тактичні ліхтарики, грілки та іншу дрібну техніку та засоби для роботи в надскладних умовах, в яких опинилися медійники цієї темної та холодної зими.


ЗАПУСТИЛИ ЗАТИШНИЙ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ СПІЛЬНОТИ ФОНДУ 2402

Це простір для медійників, які пройшли HEFAT тренінги або отримали будь-яку іншу підтримку чи допомогу від Фонду. Колеги, а дехто вже навіть встиг стати друзями, можуть попросити тут поради, поділитися досвідом, дізнатися про нові можливості та отримати актуальну і корисну інформацію, щодо безпеки, захисту та роботи у ворожому середовищі. Це спільнота – де думку журналістів чують, потреби враховують і шукають можливості, аби їх задовільнити.

Бажаєте долучитися? Переходьте за посиланням.

СВІДОМЕ І СТІЙКЕ ДО ЗАГРОЗ СУСПІЛЬСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З КОЖНОГО З НАС
ДОПОМОЖІТЬ НАМ ДОСЯГНУТИ МЕТИ
Головна ціль Фонду 2402 на майбутній рік – навчити виживанню у складних умовах і зробити знання і навички з безпеки базовою цінністю для кожного, хто живе і працює в Україні. Ми плануємо тренувати щонайменше 100 осіб на місяць, від 1200 осіб на рік.

Visa, MasterCard, ApplePay, GooglePay або PayPal