ФОНД 2402 БУДЕ НАВЧАТИ ВИЖИВАННЮ В УМОВАХ ВІЙНИ З ВИКОРИСТАННЯМ VR
Фонд 2402 запускає унікальні програму тренувань з використанням віртуальної реальності. Тренінг, що занурює учасників у реальну стресову ситуацію і створює умови для переживання аналогічного досвіду, не наражаючи на небезпеку.

Ці практичні навчання фокусуються на загрозах, ризиках та безпекових випадках, типових для тих, хто живе і працює в умовах війни. Контент VR подорожей розроблявся компанією Headset Immersive і сертифікованими фахівцями з безпеки, екстреної медичної та першої психологічної допомоги, використовуючи досвід цілодобової роботи на фронті.
«Ми отримали унікальну можливість використовувати найсучашніші технології в тренуваннях з безпеки. Віртуальна реальність, імплементована у навчання, вражає своєю інноваційністю та свіжим поглядом на проблему. VR-модулі на сьогоднішній день – це найефективніший спосіб отримувати життєво важливу інформацію і одразу застосовувати її в стресових умовах», – каже співзасновниця і виконавча директорка Фонду 2402 Катерина Сергацкова.

В наступному році люди в Україні і за її межами матимуть можливість випробувати програму особисто. Це будуть VR-модулі Headset зі фокусом на діджитал безпеку, першу домедичну допомогу та оцінку ризиків.
«МИ ПЕРЕКОНАНІ, ЗА VR У НАВЧАННІ – МАЙБУТНЄ. ЦЕ АБСОЛЮТНО ІНШИЙ РІВЕНЬ, ЯКИЙ МАЄ БУТИ ДОСТУПНИЙ КОЖНОМУ»
Такий підхід підготовки до виживання в небезпечних умовах мінімізує ризик того, що, опинившись в критичній ситуації в реальному житті, людина розгубиться, не зможе себе опанувати і виявиться абсолютно беззахисною і безпорадною перед смертельною загрозою. Тренінги Фонду 2402 ставлять у центр уваги розвиток емоційної і розумової стійкості, а використання VR технологій дає можливість на основі даних скласти уявлення про індивідуальні сильні та слабкі сторони, включаючи ситуаційну обізнаність, прийняття рішень і самоконтроль під тиском.

Перші 40 учасників вже мали можливість отримати унікальний спільний життєвий досвід і особисто переконатися в ефективності таких тренувань. В липні 2023 року Фонд 2402 спільно з компанією Headset Immersive та VICE Media провів у Львові перший інтерактивний VR тренінг для українських журналістів. Інноваційність рішень, досвід і професійність тренерів, сильна програма і детальна організація тренінгу задали нову планку в підготовці журналістів до роботи в умовах війни в Україні та за її межами.
Ось що про після проходження тренінгу кажуть його учасники:

«Це не просто лекція, яку ти сьогодні прочитав – завтра забув. По відчуття дуже схоже на те, що ми переживаємо під час роботи на фронті, і тренуючись в таких умовах, ти вже знаєш, що робити. А це надає відчутну впевненість. У віртуальній реальності ми маємо можливість прожити ті ситуації, з якими ще не зіштовхувалися в реальності, і пропрацювати їх. Тут можна робити помилки, від яких не заложитиме життя колег чи героїв матеріалу, проаналізувати та виправити їх.»

«Треба розуміти, що наша робота дійсно ризикована, і треба готуватися до цього ризику. А сидячи в редакції цього не зробиш. Треба виходити з зони комфорту і занурювати себе в стресові умови. Тільки таким чином можна набути ті знання та навички, які вдасться застосувати, коли загрожує небезпека. Тільки VR дає таку можливість.»
ПРО ФОНД 2402
  • Ми в ЗМІ
  • Звіти
  • Відгуки
ПІДТРИМАТИ НАС
ПІДПИШІТЬСЯ НА НОВИНИ
© 2023 2402 Foundation